EğitimGenelGündem

Koronavirüs vakaları artınca iki bölgede yüz yüze eğitim ertelendi!

Koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir online olarak eğitimlerine devam eden öğrenciler için müjdeli haber geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gelmişti. Erdoğan açıklamasında 15 Şubat tarihinden itibaren köy okullarında okulların yüz yüze eğitime geçeceğini duyurmuştu.

Ancak 2 bölgemizde artış gösteren koronavirüs vakaları sebebiyle 2 köyde yüz yüze eğitim henüz başlayamadan ertelendi. Detaylar haberimizde

2 BÖLGEDE EĞİTİM ERTELENDİ

Koronavirüs vakalarının arttığı Uşak ilinin Esme ilçesine bağlı Karaahmetli ve Armutlu köylerinde yüz yüze eğitim ertelendi.

MUHTAR AÇIKLAMA YAPTI

konuyla ilgili Karaahmetli Köyü Muhtarı Saffet Serin, şu açıklamayı yaptı:

“Köyümüzde geçtiğimiz hafta pozitif vakalar daha fazlaydı ama son 2-3 gündür azalma var. Karantinada olanlar var ve karantina süresi bitenler de var. Vakalar artmaya başladıktan sonra tedbirler aldık. Bizim köyümüzde taşımalı eğitim sistemi yok, okulumuz var. Köyümüzdeki okulun açılmasını tedbir için erteledik. Okula gidecek olan ve karantina süresi bitmeyenler var. Hiçbir çocuğu ve aileyi riske etmek istemiyoruz”

ARMUTLU KÖYÜ’NDE DE ERTELENDİ

Armutlu Köyü Muhtarı Osman Çevik ise, “Köyümüzde geçtiğimiz hafta pozitif vakalar çıktı. Bizim köyümüzdeki okul taşımalı sistemde merkez okullardan biri. Yani çevre köylerden bizim köyümüzdeki okulumuza çocuklar geliyor. Bu sebeple tedbir amaçlı okulun açılması ertelendi. Amacımız çocuklarımızı korumak ve pozitif vakaların diğer köylere sıçramasını engellemek” dedi.

“UZAKTAN EĞİTİME DEVAM EDİLMESİNE KARAR VERİLMİŞTİR”

Eşme Kaymakamlığı ise yazılı olarak yaptığı açıklamasında 9 Şubat’tan itibaren artış gösteren vakalar sebebiyle yüz yüze eğitimin ertelendiğini, “İlçemiz Karaahmetli ve Armutlu köylerindeki koronavirüs vakalarının 9 Şubat tarihinden itibaren ciddi artış göstermesi nedeniyle toplum sağlığı açısından köylerde bulunan okullarda yüz yüze eğitime başlanılmamasına, söz konusu sürede eğitim öğretim faaliyetlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edilmesine karar verilmiştir” şeklinde ifade etti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir