EğitimGündem

Son dakika MEB’den yüz yüze eğitim kararı!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri, Güzel Sanatlar Liseleri ve Spor Liseleri için verdiği kararı açıkladı. Alınan karara göre 4 lise türü yüz yüze eğitime 1 Mart tarihinden itibaren başlıyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle bir süredir online olarak eğitime devam eden öğrenciler için yeni bir karar açıklandı. MEB kademeli yüz yüze eğitim ile ilgili 4 lise hakkında daha bilgilendirme yaptı. Yapılan açıklamada Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde yüz yüze eğitime geçiş için önemli bir karar alındığı duyuruldu.

1 MART TARİHİNDE BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı 1 Mart tarihinden itibaren yukarıda belirtilen 4 lise türünün tüm kademelerinde yüz yüze eğitime başlanacağını duyurdu.

Bu kapsamda tüm sınıf seviyelerinde uygulamalı ders gören öğrenciler, derslerini artık okullarında yüz yüze olarak yapabilecek.

BAŞKA HANGİ SINIFLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAK?

Bugün açıklanan 4 temel lisenin dışında 8. ve 12 sınıflarla ilkokul öğrencileri de yüz yüze eğitimlerine 1 Mart tarihinden itibaren başlayabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir