Gündem

Hafta içi ve hafta sonu yasağıyla ilgili flaş açıklama geldi!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasıyla 1 Mart tarihinden itibaren yerinde karar uygulamasıyla normalleşmenin başlayacağını duyurmuştu. Özellikle esnafı rahatlatmaya yönelik gevşeme planlarının önümüzdeki hafta içerisinde duyurulmasından sonra Gazete Candaş Tolga Işık’tan az önce flaş bir açıklama geldi.

Gazete Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında hükümetin Mart ayı için esnafı rahatlatmaya yönelik gevşeme planlarının yaptığını belirtti. Ancak vatandaşların merakla beklediği hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması için Mart ayının çok erken olduğunun da altını çizdi.

YERİNDE NORMALLEŞME BAŞLIYOR

Sağlık Bakanlığı tarafından her Pazartesi günü illerin güncel vaka durumları aktarılacak. Yapılan aktarıma göre iller risk grubuna göre Kırmızı (Çok Riskli) Turuncu (Yüksek Riskli) Sarı (Orta Risk) ve Mavi (Düşük Risk) olarak ifade edilecek. Şu ana kadar sadece 2 ilimiz, risk açısından mavi renkle ifade ediliyor.

Gazeteci Işık’ın açıklamasında göre uzun bir süredir hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılması için erken olduğu ifade ediliyor.

MART ERKEN BİR TARİH

Işık, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Hükümet mart ayı için esnafı rahatlatmaya yönelik kısmi bir gevşeme planlanıyor. Bu hafta içi detayları netleşecek. Ancak konuştuğum tüm yetkililer, “Haftasonu ve gece sokağa çıkma yasağını -özellikle İstanbul’da- tamamen kaldırmak için mart erken” diyor. Bilginize…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir