DünyaSağlık

Koronavirüsün bitiş tarihi açıklandı!

Ölümcül koronavirüs salgınında vatandaşlar artık salgının ne zaman sona ereceğini merak etmeye başladı. Konuyla ilgili beklenen açıklama Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapıldı. DSÖ yapmış olduğu açıklamasında salgının 2022’nin başlarında sona erebileceğini müjdeledi. Detaylar haberimizde

Salgın Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılının sonlarına doğru ortaya çıkmıştı. Ülkemize 2020 yılının Mart ayında gelen virüse ilişkin vatandaşlar koronavirüs bitecek mi? koronavirüs ne zaman itecek? sorularına cevap aramaya başladı. Herkesi heyecanlandıran açıklama Dünya Sağlık Örgütü’nden geldi.

Konuyla ilgili herkesi heyecanlandıran açıklama Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge tarafından yapıldı. Kluge, yaptığı açıklamasında milyonlarca insanın koronavirüs salgınıyla mücadele ettiği ve yaklaşık 2 milyondan fazla kişinin ise hayatını kaybettiği pandemiye ilişkin önemli bilgilendirmelerde bulundu.

“MUTASYON İÇİN YENİ BİR AŞIYA GEREK YOK”

Salgının mutayona uğramasına da değinen uzman isim, mutasyonların normal olduğunun altını çizdi. Ancak son dönemlerde mutasyonların hızlı yayılmasının kendilerini endişelendirdiklerini belirten Kluge, mutasyon için şu anda yeni bir aşıya gerek olmadığını söyledi.

“2022’NİN BAŞINDA SALGININ SONA ERECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kluge, salgının ortaya çıktığı ilk döneme kıyasla şu anda daha fazla bilgiye sahip olduğunu belirterek, “2022’nin başında salgının sona ereceğini düşünüyorum. Virüs olmaya devam edecek, ancak kısıtlamalara ihtiyaç olacağını düşünmüyorum. Bu iyimser bir mesaj” dedi.

HIZ EN İYİ DOST

Kluge,, hızın önemine değindi. Şu andan itibaren hızın en iyi dostumuz olduğunu belirterek, en büyük sorunun aşı olanlarla aşı olmayanların aynı ortamlarda bir arada olacağını belirtti. Açıklamasına devam eden uzman isim, “Hız şu andan itibaren en iyi dostumuz. Her şey tempoya bağlı. Hız can kurtaracak ve ekonomiyi koruyacak ve sonunda da mutasyonları frenleyecek” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir