Ekonomi

EPDK’dan elektrik kesintisi açıklaması!

Elektrik dağıtım şirketlerini ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. 13’üncü Elektrik Dağıtım Şirketleri Sektör Değerlendirme Toplantısı’nda Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz tarafından yapılan açıklamada, planlı bakım yapmayan şirketlere ceza verileceği ifade edildi.

Elektrik dağıtımı ve tüketimine ilişkin olarak bazı düzenlemeler yapıldı. Bu düzenlemelere ilişkin açıklamalarda bulunan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz elektrik kesintileri için şirketleri uyardı. Yılmaz konuya ilişkin açıklamasında, “Vatandaşlarımızı kesintilere mahkum eden şirketler bunun bedelini finansal olarak da ödeyecek” ifadelerini kullandı.

Yıllık 2,2 milyar lira bütçe öngörüldü

Yılmaz planlı bakımlarını gerçekleştirmeyen şirketlere ceza kesilebileceğini söylediği açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Bu yeni dönemde bahaneye, mazerete asla yer yok. 2021 ile birlikte elektrik dağıtım ve tedarikinde kalitenin ve müşteri memnuniyetinin zirvede olacağı bir döneme geçiyoruz. Bu döneme küresel salgın koşullarında başlamak dezavantajlı görünebilir. Bu yıl sizlerden önemli sıçramalar, daha yenilikçi uygulamalar ve küresel çapta örnek alınacak sonuçlar elde etmenizi bekliyoruz. 2020 yılı ekim değeriyle yaklaşık 66,7 milyar liralık yatırım tavanını kurulumuz onayladı”

Yılmaz açıklamalarında planlı bakım harcamaları için yıllık yaklaşık 2,2 milyar lira bütçe öngördüklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir