Gündem

TRT binası araziyle birlikte satışa çıkarılıyor!

Adana'nın en güzel ve değerli yerlerinden biri olan eski TRT binası, araziyle birlikte satışa çıkarılıyor.

Adana’da bulunan eski TRT binasının bulunduğu arazileri ile birlikte satışa çıkarılacağını duyuran Adana Milletvekili Orhan Sümer, ”içerisinde şehitlik anıtı ve Şehit Aileleri Derneği olan bir araziyi rant uğruna satıp evlatlarını mağdur etmemelidir” dedi. Sümer, TRT’nin satışı ile ilgili şu bilgilere yer verdi;

Eski TRT binası, araziyle birlikte satışa çıkarılıyor

Adana’nın en güzel ve değerli yerlerinden biri olan eski TRT binası, araziyle birlikte ne yazık ki satışa çıkarılıyor. Aynı arazi içerisinde Emniyet Teşkilatı, Şehit Aileleri ve Maluller Derneği buluyor. Yine aynı arsa içerisinde Büyükşehir Belediye Başkanının destekleriyle yapılan, üzerinde şehitlerimizin isimlerinin yazdığı bir de anıt bulunuyor. Şehir Aileleri Derneğinin satış sonrası “Bizlere yer göstersin.” çabaları şimdiye kadar karşılık bulunamamış durumda. “Hangi devlet kapısını çalsak kapı duvar.” açıklaması yapıyorlar. Bu memleket şehitlerimizin kanıyla sulanmış topraklar üzerine kurulmuştur.

Acilen yeni bir tahsis yapılmalıdır

Devlet baba olma gücü göstermeli, içerisinde şehitlik anıtı ve Şehit Aileleri Derneği olan bir araziyi rant uğruna satıp evlatlarını mağdur etmemelidir. Arazi satılacaksa bile Şehit Aileleri Derneği mağdur edilmeden acilen yeni bir tahsis yapılmalıdır.