Gündem

Hangi illerde hangi kısıtlamalar kaldırılacak? Herkes saat 15:00’i bekliyor!

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle bir çok tedbir kararı uygulanıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarda, Mart ayında normalleşme için adımların atılmaya başlanacağını duyurmuştu. Bu kapsamda bugün saat 15.00’da Kabine Toplantısı yapılacak. Yapılacak toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan basına açıklamalarda bulunacak.

Pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamaların ne zaman kalkacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında “Bizim bir Bilim Kurulumuz var. Çalışmaları pazartesi günü Kabine’ye gelecek, orada müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi ilimizde, ne konumda olduğunu Sağlık Bakanımız bizlere sunacak” ifadelerini kullanmıştı. Bu nedenle vatandaşlar hangi illerde hangi kısıtlamaların kaldırılacağını araştırıyorlar.

Yüz yüze eğitim

MEB tarafından yapılan açıklama ile yüz yüze eğitimin 2 Mart tarihine ertelendiği bildirilmişti. Bu kapsamda bugün Kabine Toplantısında yüz yüze eğitim ile ilgili karar alınması öngörülüyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması

Türkiye genelinde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının esnetilmesi bekleniyor.

 

Kafe ve restoranların açılması

Kabine Toplantısında corona virüsü riskinin düşük olduğu illerde restoran ve kafelerin açılmasının masaya yatırılması bekleniyor.

Bugün 15:00’da başlayacak Kabine Toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuna açıklamalarda bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir