Kültür-sanat

Netflix aylık ücreti ne kadar? Netflix üyelik ücretlerine zam yaptı!

İnternet üzerinden yayın yapan dizi ve film platformu Netflix Türkiye'deki üyelik ücretlerine zam yaptı! Peki, Netflix aylık ücreti ne kadar oldu? İşte, aylık ve yıllık abonelik ücret tarifesi…

Netflix abonelik ücretlerine zam yaptı. Yapılan zam sonrasında 17,99 lira olan aylık ücreti 26,99 liraya yükseltildi. Standart abonelik ücreti 29,99 liradan 40,99 liraya yükseltildi. Özel Plan aboneliği ise 41,99 liradan 54,99 liraya yükseltildi.

NETFLİX ZAM DUYURUSU

Zam duyurusunu yapan Netflix, içerik kütüphanesini zenginleştirmek ve hizmet kalitesini artırmak için üyelik ücretlerinin güncellendiğini söylerken, şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’deki içerik kütüphanemizi zenginleştirmek ve hizmet kalitemizi daha da arttırmak için üyelik ücretlerimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte, her yaşa ve zevke uygun yapımları üyelerimizin hayatına keyif katan bir eğlence deneyimiyle birlikte sunmaya devam edeceğiz.

4 Mart’tan itibaren hayata geçireceğimiz aylık ücretlerimizi şöyle şekillendirdik: Temel plan 26.99 TL, Standart plan 40.99 TL, Özel plan ise 54.99 TL. Her zaman olduğu gibi üyelerimiz kendileri için en uygun seçeneği sunduğumuz bu üç plan arasından tercih edebilecek.”

Kullanıcıların yapılan zamla ilgili sıkça sorduğu sorulara yanıt veren platform, yerel piyasadaki ve enflasyondaki değişikliklere göre ücretlerde zam yapılabileceğini belirtti. Ayrıca yeni fiyatların eski-yeni tüm kullanıcılar için geçerli olacağı ifade edildi.

NEDEN ZAM YAPILIYOR?

Netflix, zam kararının ardından, kullanıcıların konuyla ilgili sıkça sorduğu sorulara sitesinde yer alan ‘Yardım Merkezi’ bölümünden yanıt verdi.

Zammın gerekçesi olarak, yerel piyasada yaşanan vergi değişikliklerine ve enflasyona vurgu yapılan yanıtta şu ifadeler kullanıldı:

“Yeni dizi ve filmler eklendikçe ve yeni ürün özellikleri kullanıma sunuldukça planlarımızda ve ücretlerimizde değişiklikler olabilir. Ayrıca yerel piyasada yaşanan vergi değişiklikleri ya da enflasyon gibi değişimlere yanıt olarak da plan ve ücretlerde değişiklikler yapabiliriz.”

Netflix, “Ödediğim ücretin değişip değişmeyeceğini nasıl öğrenebilirim?” sorusuna ücret değişikliğiyle ilgili e-posta gönderileceğini kaydederek yanıt verdi.

Yanıtta, “Ödediğiniz ücrette bir değişiklik yapılıyorsa, Netflix size e-posta göndererek ve Netflix’te oturum açtığınızda ücret değişikliği hakkında ayrıntıları içeren bir mesaj görüntüleyerek sonraki faturalama tarihinizden bir ay önce bu değişikliği size bildirir” denildi.

YENİ PLAN ÜCRETLERİ HERKES İÇİN GEÇERLİ

Ayrıca, “Ücret değişikliği hakkında Netflix’ten bir bildirim almadıysanız lütfen mevcut planlarımızı ve plan ücretlerini kontrol edin. Hesabınızın Faturalama ayrıntıları bölümüne giderek faturalama tarihinizi ve Netflix için ödediğiniz ücreti doğrulayabilirsiniz” uyarısı yapıldı.

“Eski plan ücretimle devam edebilir miyim?” sorusuna karşılık ise “Tüm üyelerimize adil davranabilmek adına, bir fiyat güncellemesi duyurulduğunda yeni plan ücretleri herkes için geçerli olur” cevabı verildi.