EğitimGündem

Vaka sayıları artmaya devam edince, yüz yüze eğitimle ilgili tedirgin eden kararlar alınmaya başlandı!

Türkiye, 1 Mart tarihi itibariyle normalleşti. Ancak mutasyonlu koronavirüsün etkisiyle artış gösteren vaka sayıları, herkesi tedirgin ederken, bir ilçemiz için yüz yüze eğitime 1 hafta ara verildi. Detaylar haberimizde

Geçtiğimiz günlerde Van’ın bir bölgesinde yüz yüze eğitime ara verilmişti. Bugün gelen bir son dakika haberine göre Sakarya’nın Akyazı ilçesinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun almış olduğu kararla birlikte 2 okulda eğitime 1 hafta boyunca ara verildiği duyuruldu.

1 HAFTA ARA VERİLDİ

Bakanlık tarafından açıklanan koronavirüs haritasında Sakarya, çok riskli bölgede yer alıyor. Bu kapsamda sıkı önlemler alınmaya devam edilen Sakarya’da okullarla ilgili de flaş bir karar alındı. Sakarya’nın Akyazı ilçesinde 2 okulda yüz yüze eğitime tam 1 hafta ara verildi.

2 Mart tarihinde yüz yüze eğitime başlanan Türkiye’de artan vaka sayıları sebebiyle tedirgin eden haberler gelmeye devam ediyor. Son olarak çok yüksek riskli bölgede olan Sakarya’nın Akyazı bölgesinde 2 okulda yüz yüze eğitime ara verildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada Akyazı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı ile Karaçalılık İlkokulu ve Alaağaç Ortaokulu’nda yüz yüze eğitime ara verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir