Genel

İstanbul’da yaşayanlar dikkat! 14.00 itibarıyla kapatıldı!

İstanbul'da yaşayanlar için çok önemli bir açıklama yapıldı. İstanbul Valiliği yapmış olduğu açıklamasında bugün saat 14.00 itibarıyla kapatılacak metro istasyonları ile ilgili bilgi verdi.

İstanbul Valiliği yapmış olduğu açıklamasında, Yenikapı-Hacıosman metro hattının Taksim istasyonu meydan girişi ve F1 Taksim-Kabataş Füniküler hattının bugün 14.00’ten sonra işleme kapatılacağını belirtti. Konuyla ilgili Metro İstanbul’un sosyal medya hesabından da ayrıca duyuru yayımlandı.

Metro İstanbul’un sosyal medya hesabında konuyla ilgili yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattının Taksim istasyonu Meydan girişi ve F1 Taksim-Kabataş Füniküler hattı 8 Mart saat 14.00 itibarıyla işletmeye kapatılacaktır”

BAZI YOLLAR DA KAPATILDI

Aynı zamanda yapılan bir diğer açıklamada da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri sebebiyle kapatılacak olan yollar şu şekilde belirtildi:

“Refik Saydam Caddesi’nden Asmalı Mescit Caddesi’ne giriş-çıkış, Ensiz Sokak İlk Belediye Caddesi kesişimi, Balo Sokak Turnacıbaşı Caddesi kesişimi, Sadri Alışık Sokak Atıf Yılmaz Caddesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kumbaracı Yokuşu, Turnacıbaşı Caddesi, Meşelik Sokak ve Sadri Alışık Sokak’tan İstiklal Caddesi’ne gidiş istikameti, Yeni Çarşı Caddesi İstiklal Caddesi kesişimi İstiklal’e akım verilmeyecek ve Taksim Tünel girişi İstiklal Caddesi’ne giriş trafiğine izin verilmeyecek”

Yapılan açıklamanın devamında alternatif güzergahlar Gümüşsuyu Caddesi, Sıraselviler Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı ve Refik Saydam Caddesi olarak sıralandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir