EkonomiGündem

Milyonlarca vatandaşa müjde! Artık E-Devlet üzerinden öğrenilebilecek!

Trafiğe çıkan milyonlarca araç sürücüsünü yakından ilgilendiren önemli bir karar alındı. Buna göre artık vatandaşlar E-Devlet üzerinden HGS ve OGS geçiş ihlallerine ilişkin cezalar görüntülenebilecek. İhlal yapan sürücüler 15 gün içinde iki defa bilgilendirilecek.

Konuyla ilgili bakanlık tarafından yazılı açıklama yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada E-Devlet’te Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) Borç ve Bilgilendirme Hizmeti uygulamasının hayata geçirildiği belirtildi.

KATLANARAK ARTAN CEZALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

Yeni gelen uygulama sayesinde 15 günlük yasal süreç sonunda ödenemeyen geçiş ücretlerine katlanarak uygulanacak olan idari para cezaları da engellenmiş olacak.

2 DEFA BİLGİ VERİLECEK

Vatandaşlara cezaları ile ilgili 15 gün içerisinde 2 defa mail ve SMS yolu ile bilgi verilecek. Vatandaşların bu hizmetten yararlanması için SMS hizmetlerinden faydalanabilmesi için e-Devlet üzerinden bilgilerinin güncel olması gerektiği belirtildi.

EN ÇOK İHLALLER BURADA YAŞANDI

Konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada ihlallerin en sık Osman Gazi ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri, Avrasya Tüneli, İzmir, Ankara – Niğde otoyollarına yaşandığı duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir