Gündem

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni tedbirler alınacak mı? sorusuna flaş açıklama!

Türkiye, uzun bir süredir koroanvirüs salgınının etkisinde salgına ilişkin son günlerde artan vakalar sonrasında vatandaşlar yeni kısıtlamaların gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklaması geldi.

Erdoğan, bugün Cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Gazetecilerin yönelttiği “İllerde yeniden kapanma olacak mı?” sorusuna yanıt verdi. Verdiği yanıtta, “Şu an için kararlarımızın arkasındayız” diyen Erdoğan, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın koordineli bir şekilde hareket ettiğini belirtti.

“ALDIĞIMIZ KARARLARIN ARKASINDA DURMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz tüm şartları zorlamak suretiyle mümkün olduğunda restoran, kafe gibi açıkladığımız yerlerle ilgili şartları zorlayacağız, aldığımız kararların arkasında durmaya çalışacağız”

MUTASYONUNUN İNİŞLİ ÇIKIŞLI GÖRÜNTÜLERİ BİZİ ZORLUYOR

Erdoğan, açıklamasının devamında mutasyonlu koronavirüsün inişli çıkışlı olmasından dolayı bizleri karar almada zorluyor diyerek, “Netice almakta zorlanıyorsak tabii ki vatandaşımızın sağlığını ön plana çıkarmak suretiyle süreci devam ettireceğiz. Mutasyonun inişli çıkışlı görüntüleri ister istemez bizleri de karar almada zorluyor” ifadesini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir