Gündem

Vakalar o ilimizde patladı! Valilik kısıtlamaları geri getirdi!

Gelen bir son dakika haberine göre koronavirüs vakalarının patladığı Kayseri’de valilik, harekete geçerek, yeni tedbirlerin alındığını duyurdu. Açıklanan koronavirüs risk haritasında vaka sayısının yüz binde 142,95’e çıktığı Kayseri’de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu aldığı tedbirleri tek tek duyurdu.

Sağlık Bakanlığı tüm Türkiye’nin koronavirüs vaka sayılarını 6 – 12 Mart için açıkladı. 100 bin kişide görülen koronavirüs vakalarına göre Kayseri’de veriler 100 binde 97,72’den, 142,95’e çıktı.

30 NİSAN’A KADAR DEVAM

Konuyla ilgili acil karar alan Kayseri Valiliği, yazılı açıklama yaparak, sınırlandırma ve kısıtlamaların 30 Nisan 2021 tarihine kadar devam edeceğinin altını çizdi.

VALİLİĞİN AÇIKLAMASI

Açıklama yapan Kayseri Valiliği, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlimiz genelinde tüm berber, kuaför, güzellik salonu, güzellik merkezleri, nikah salonu, düğün salonu, kütüphane, kafe, oyun salonu gibi yüksek risk teşkil edecek yerlerin girişlerinde Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrollerinin yapılmasının zorunlu hale getirilmesine; HES kodu riskli olanların kabul edilmeksizin kolluk kuvvetlerine bildirilmesine; taziye, mevlit, cenaze ve nişan yemeği gibi bireyleri bir araya getiren ve sosyal mesafe kuralının ihlaline sebebiyet verebilecek nitelikteki etkinlikler ile tüm temel atma ve açılış törenlerinin 30 Nisan 2021 tarihine kadar sınırlandırılmasına karar verildi”

ADLİ İŞLEM YAPILACAK

Açıklamanın devamında aykırılığın durumuna göre suç teşkil eden davranışlara ilişkin adli işlemlerin başlatıldığının altı çizildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir