Ekonomi

Altın alacaklar için açıklandı! Altının bu tarihten sonra 500 TL’yi geçecek!

Yatırım yapmak isteyenler için uzman isimden son dakika altın fiyatları için açıklama geldi. Yapılan açıklamada altın fiyatlarının belirtilen tarihten sonra 500’lü rakamları geçeceği duyuruldu. Altın ve Finans Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılan açıklamada altın almak isteyenlere önemli uyarılarda bulundu.

Gram altın 2020 yılı içerisinde ciddi rekorlar kırarak herkesi şaşırtmıştı. Ancak 2021 yılında aynı yükseltiyi göstermeye gram altın yatırımcısını hayal kırıklığına uğrattı. Bu dönemde altın alanlar ne yapacağını merak ederek, Uzman Memiş tarafından açıklama geldi.

SON 10 YILDA YATIRIMCISINA KAZANDIRDI

Altının son 10 yıl içerisinde en çok kazandıran yatırım aracı olduğunu belirten Memiş, “2021 yılında düğün furyası göreceğiz. Bu da fiziki altın tarafında talebin artmasına neden olacak. Bu da uluslararası piyasalarda altının ons tarafının artmasına neden olacak. Gram altın geçen yıl 540 liraya yükseldi. Son 10 yılda altın yatırımcısına en çok kazandıran yatırım aracı oldu. 2021’de ciddi gerileme gördük. 400 liranın altına geriledi. Geçen yılın dönemine bakıldığında gram altında düşüş olduğunu söyleyemeyiz” ifadesini kullandı.

DÜĞÜN SEZONUNDA FİYATLAR YÜKSELECEK

Altın fiyatlarının özellikle düğün sezonu olan Mayıs, Haziran ve Temmuz ayında yükseleceğinin altını çizen Memiş, “Mayıs, haziran, temmuz düğün sezonunda gerçekleşmesi muhtemeldir. Gram altın alınabilir seviyesinde. Yaz aylarında hızlıca yükselen gram altın karşımızda olabilir” dedi.

17 MART ALTIN FİYATLARI NE KADAR?

17 Mart 2021 güncel altın fiyatları, piyasalardan alınan son verilere göre şu şekilde:

Gram Altın Fiyatı: 418,49 TL

Çeyrek Altın Fiyatı: 692,00 TL

Yarım Altın Fiyatı: 1.385,00 TL

Cumhuriyet Altın Fiyatı: 2.761,00 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir