Gündem

Tüm Türkiye’yi yakından ilgilendiriyor! Masada kritik kararlar olacak!

Uzun zamandır ülkemizin gündeminde koronavirüs salgını bulunuyor. Salgına ilişkin bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında Bilim Kurulu toplantısı düzenlenecek. Toplantının gündeminde masada ciddi kararların olduğu ve toplantıda değerlendirileceği belirtildi.

16 Mart koronavirüs tablosunda vakaların 17 bin bandına dayanması sonrasında bugün Bilim Kurulu toplanıyor. Sağlık Bakanı Koca’nın başkanlığında toplantı düzenlenirken, Türkiye’nin koronavirüs haritasında sadece 3 il mavi olarak kaldı. Gelen son bilgiye göre masada can sıkıcı birtakım kararların olduğu aktarıldı.

VİDEO KONFERANS YÖNTEMİ İLE TOPLANACAKLAR

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Koca başkanlığında video konferans yöntemi ile toplanacak. Toplantı sonrasında Bakan Koca yazılı olarak akşam saatlerinde yazılı açıklama yapması beklenirken, toplantıda günlük vaka sayılarındaki artış ve aşılamadaki son durum değerlendirilecek.

KAFE VE RESTORANLARIN KAPATILMASI GÜNDEMDE DEĞİL

Masada kafe ve restoranların kapatılması ele alınamayacak. Ancak son dönemde yaşanan vaka sayılarındaki artış masanın gündeminde olurken, bazı gevşetme kararlarının geri alınması için Kabine’ye tavsiye kararlarının sunulması bekleniyor. Hafta sonu tüm Türkiye’de sokağa çıkma yasağının geri getirilmesi için Kabine’ye tavsiye kararı sunulacakken, restoran ve kafelerle ilgili herhangi olumsuz bir durum bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir