GündemKültür-sanat

Son dakika! Gazeteci Seçkin Türesay koronavirüse yenik düştü!

Gelen bir son dakika haberine göre ünlü Gazeteci Seçkin Türesay, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti. Bir süredir özel bir hastanede tedavi altına alınan Türesay’ın durumu ağırlaşmış, yoğun bakım ünitesine alınarak entübe edilmişti.

Gelen son bilgiye göre yoğun bakım ünitesinde tedavi gören usta gazetecinin bu sabah erken saatlerde hayatını kaybettiği duyuruldu. Uzun yıllar boyunca Hürriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü ve Yayın Koordinatörlüğü’nde görev alan Seçkin Türesay kimdir? sorusu da en çok araştırılan konular arasında yerini aldı.

TÜRKİYE GAZETECİLER CEMİYETİ MESAJ YAYIMLADI

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti eski başkan yardımcılarından olan Seçkin Türesay’ın vefatına ilişkin Cemiyet şu mesajı yayımladı:

“Değerli meslektaşımız Seçkin Türesay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize ve Cemiyetimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Türesay’ın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabırlar diliyoruz”

SEÇKİN TÜRESAY KİMDİR?

1943 yılında İzmir Urla’da dünyaya gelen Seçkin Türesay, eğitimini Gazetecilik Enstitüsü’nde tamamladı. 1967 yılında ilk çıraklığını gazetecilik alanında yapan Türesay, 1970 yılında Hürriyet Grubu’nun ikinci gazetesi olarak ifade edilen Yeni Gazete’de çalışmaya başladı. Bundan bir yıl sonra Hürriyet Gazetesi’ne çağrıldı. 31 Mart 2012’ye kadar aynı yerde görev yaptı.

1982 ve 1983 yıllarında Yılın Gazetecisi Ödülü’nü alan Türesay, evli ve kendi mesleğinden ilerleyen Seçil Türesay’ın babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir