İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

ÇAYKUR işçi alımı başvuruları yarın başlıyor! KPSS şartlı ve KPSS şartsız 500 personel alınacak!

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) işçi alımı başvuruları yarın (22 Mart 2021) başlıyor. ÇAYKUR’da çalışmak isteyen adaylar yarından itibaren Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) başvuru ekranı üzerinden iş başvuru kayıtlarını oluşturabilecekler… Bunun için öncelikli olarak adayların en az ilkokul mezunu olmaları ve 18-50 yaş aralığında olmaları gerekmektedir. Toplamda 500 personel alınacak olup, ÇAYKUR işçi alımına ilişkin yayınlanan resmi ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi;

ÇAYKUR PERSONEL ALIM İLANI

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan personel alım ilanında, ‘’Teşekkülümüz hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarımız için Çay Eksperliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknolojisi bölümü mezunu 200 geçici çay eksperi ve noter kurası ile 300 geçici beden işçisi (tahmil tahliye) alınacaktır’’ denildi.

ÖN BAŞVURU KOŞULLARI

1 – 200 Çay Eksperi Alımı İçin Adayların;
MYO Çay Ekspertizliği veya Çay Tarımı ve İşletme Teknoloji bölümden mezun olmaları,
2020 yılı KPSS ön lisans P3 Puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

2 – 300 Beden İşçi Alım İçin Adayların;
18-50 yaş aralığında olmaları,
En az ilkokul mezunu olmaları,
Müracaat ettikleri iş yerinin bağlı bulunduğu il veya ilçesinde ikamet ediyor olmaları ve erkek olmaları gerekmektedir.

İŞ BAŞVURULARI

İşe girmek isteyen işçi adayları 22 Mart 2021 ile 26 Mart 2021 tarihleri arasında iş gününde İş Kurumu il ve ilçe müdürlükleri aracılığıyla veya çalışma ve İş Kurumu’nun resmi internet sitesinden müracaat edebileceklerdir. İşçi adayları İkamet ettikleri il için bildirilen iş yerimizden sadece biri için başvuru yapabileceklerdir. (https://www.kamupersoneli.net/) Birden çok iş yeri için başvuruda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

İŞE BAŞLAMA TARİHLERİ

Geçici çay eksperi başvuruları teşekkürlümüze bağlı Cumhuriyet Çay Fabrikası için ilana çıkılarak alınacak, akabinde başvuruları kabul edilen çay eksperleri adayları için kamu kurum ve kuruluşlarına işçi alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmelik hükümlerine göre işlemleri tesis edilerek Rize Trabzon Artvin ve Giresun illerindeki ihtiyaçlı fabrikalarımıza dağıtımı yapılacaktır.

Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinin de işe alınacak geçici beden işçilerin 12 Nisan 2021 Pazartesi günü saat 10:00’da Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda İŞKUR nihai listelere esas alınarak, noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi ile belirlenecektir. İse girmeye hak kazanan işçiler, 2021 yılı yaş çay )https://www.kamupersoneli.net/) kampanyası açılışından itibaren işe başlatılacaktır. İşe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı bulunduğu İŞKUR İl müdürlüğünce yapılacaktır.

BAŞVURULAR SADECE İŞKUR’a YAPILACAK

ÇAYKUR işletmesinin kamu kuruluşu olması nedeniyle ise alacağı işçilerin İş Kurumu İl müdürlüklerinden almasında yasal zorunluluk bulunduğundan gerek genel müdürlüğümüze ve gerekse fabrikamıza verilen iş başvuru dilekçeleri geçerli değildir.

BAŞVURU EKRANI

ÇAYKUR işçi alımı başvuruları Türkiye iş Kurumunun resmi sayfası olan www.iskur.gov.tr adresi üzerinden 22 Mart 2021 tarihinde itibaren online şeklinde yapılacaktır. Başvuru ekranı için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ… Ardından, açılan sayfa üzerinde yer alan ‘’İşyeri Unvanı’’ yazan kısma aynen ‘’ Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü’’ yazıp, sağ alt köşede bulunan ‘’ARA’’ butonuna basınız…

Karşınıza gelen seçeneklerden, bulunduğunuz il-ilçeye göre yayınlanan ilanlardan birini tıklayarak başvuru ekranı üzerinden iş başvuru kaydınızı oluşturunuz. Hangi illerden kaç personel alınacağını, yayınlanan resmi ilan üzerinden detayları görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

Türkiye Azerbaycan’dan çay mı ithal ediyor?

Yumurta, süt, zeytin, peynir, çay ve yağa zam!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir