Kültür-sanat

Son dakika usta sanatçı Ayla Karaca koronavirüse yenik düştü!

Koronavirüs salgını her geçen gün can almaya devam ediyor. Gelen bir son dakika haberine göre usta sanatçı Ayla Karaca 87 yaşında koronavirüse yenik düşerek hayatını kaybetti.

Bir dönemin popüler dizisi olan “Yabancı Damat” dizisinde Eleni karakterini canlandıran usta sanatçı Ayla Karaca 17 Mart Çarşamba günü İzmir’de hayatını kaybetti. 87 yaşında hayatını kaybeden usta sanatçının yarın Uzunçayır Rum Ortadoks Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verileceği öğrenildi.

ONUR AKAY DUYURDU

Usta sanatçı Ayla Karaca’nın acı haberine ses sanatçısı ve yazar olan Onur Akay duyurdu. Asıl ismi Atina Miloharakti olan Ayla Kara bir süredir bakım evinde hayatına devam ediyordu.

AYLA KARACA KİMDİR?

Ayla Karaca’nın hayatını kaybetmesi sonrasında Ayla Karaca kimdir? araştırması yapılmaya başlandı. 1933 yılında İstanbul Kurtuluş’ta dünyaya geldi. İlk olarak 1944 yılında Ses Tiyatrosu’nda Kapan isimli piyesle oyunculuk hayatına başlayan Ayla Karaca okuduğu Rumca şarkı ile popülerliğini arttırdı. Ayşe’nin Duası, Yavuz Sultan Selim ve Yeniçeri Hasan, Sürgün, Lale Devri, Barbaros Hayrettin Paşa ve Yabancı Damat gibi pek çok yapımda rol aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir