İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

30 Mart güncel İŞKUR iş ilanları yayımlandı! KPSS’li KPSS’siz kadın erkek 72 bin personel alınacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 30 Mart güncel İŞKUR iş ilanlarını yayımladı. Yayımlanan iş ilanları kapsamında 72 bin 315 personel alımının yapılacağı duyuruldu. KPSS’li KPSS’siz personel alımı için başvuru şartları ve başvuru ekranı haberimize ayrıntılı olarak eklenmiştir.

İş arayan vasıflı vasıfsız vatandaşlar, güncel iş ilanları araştırması yapıyor. İŞKUR güncel personel alım ilanları yayımlıyor. Bu kapsamda hem özel hem de kamu iş ilanları olarak pek çok iş ilanları yayımlanıyor. 72 bin personel alımı için aşağıdaki bağlantı linklerini kullanabilirsiniz.

Güncel İŞKUR iş ilanlarını incelemek için TIKLAYIN

72 BİN PERSONEL ALIMI YAPILACAK

İŞKUR açık iş ilanları üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarına göre Türkiye genelinde 72 bin 315 işçi alımı yapılacak. Kamu ve özel personel alım ilanlarına bazı kurumlar KPSS puan şartı isterken, bazı kurumlar KPSS şartsız personel alımı gerçekleştiriyor.

Kamu personel alım ilanlarını görüntülemek için BURAYA TIKLAYIN

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

BAŞVURULAR NASIL OLACAK?

Başvuru yapmak isteyenler ilk olarak İŞKUR’a üye olup, sistem üzerinden ilanlara online olarak başvuru yapabilecek. Bunun için aşağıda verilen linkleri kullanabilirsiniz.

EN ÇOK ALIM YAPAN 10 MESLEK DALI

İŞKUR güncel iş ilanları sayfasında yayımlanan personel alım ilanları kapsamında KPSS’siz en çok alım yapan 10 meslek dalı şu şekilde sıralandı:

Beden İşçisi (Genel)       11564

Makineci (Dikiş)               1713

Temizlik Görevlisi            1664

Satış Danışmanı / Uzmanı            1623

Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı     1489

Ön Muhasebeci                       1135

Konfeksiyon İşçisi           1130

Turizm Ve Otelcilik Elemanı        1060

Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi              912

Paketleme işçisi                           841

BAŞVURUDA BULUNMAK VE İŞ İLANLARINI DETAYLI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

İŞKUR’A ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir