Ekonomi

Altın ve dolarla ilgili şoke eden tahmin açıklaması! Gram altın 600 TL, Dolar 9 TL olacak!

Son dönemlerde piyasalarda meydana gelen gelişmelere bağlı olarak fiyatların değişkenlik gösterdiği altın ve dolar ile ilgili şoke eden tahmin açıklaması geldi. Altın ve para piyasaları uzmanı Finans Analisti İslam Memiş, yaptığı açıklamasında altını olanlara şu anda satmamaları gerektiğini belirterek, gram altın ve dolarla ilgili tahminlerini sıraladı.

Uzman isim, altını olanlar için, “Sakın satmayın. Hele ki gümüşü asla satmayın. Değerli metalleri kimse tutamaz. Al, unut, keyfine bak” diyerek, “Gerçeklerle yaşayalım. İyisi yok artık” ifadelerini kullandı.

“HELE GÜMÜŞÜ HİÇ SATMAYIN”

Altından sonra bir değerli yatırım aracı olan ve son günlerde değer kazanan gümüş ile ilgili de açıklama yapan Memiş,  Ons tarafındaki gerilemeye aldanıp kesinlikle varlıklar satılmamalı. Çok pişman olursunuz. TL ile mutlaka fırsat verecektir. Ama sabırla beklemeli. Tuhaf olan almamaktı ama olsun diyelim. Dün 400 liraya burun kıvıranların pişmanlığını yaşamayın isterim. Hele ki gümüş asla satmayın…” dedi.

YIL İÇİNDE DOLAR VE GRAM ALTIN

Yıl içerirsinde dolar ve gram altının ciddi derecede yükselebileceğini söyleyen uzman isim, fiyatların bu seviyeleri test etmesi durumunda kimsenin şaşırmaması gerektiğini şu şekilde ifade etti:

“Kısa vade için normalleşme ancak orta ve uzun vade için rehavete kapılmamalı. Yıl içinde dolar/TL kurunda 9 lira, altının gram fiyatında 600 lira, gümüşün gram fiyatında 12 lira seviyeleri test edilirse kimse için sürpriz olmamalı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir