Eski Hükümlü Alım İlanlarıİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) daimi personel alımına başladı! Başvurular 5 Nisan’da sona eriyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine tekniker kadrosunda alım yapacağı duyuruldu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için kamu personel alım detayları ve diğer İŞKUR iş ilanları ayrıntılı olarak verilmiştir.

İlana terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar ve eski hükümlü olan kişilerin başvuracağı belirtildi. Bugün başlayan başvurular 5 Nisan tarihinde sona erecek. Kamu işçi alımı için adaylarda aranan tüm şartlar ve özellikler açıklandı.

DİĞER İŞKUR İŞ İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

KAMUYA ELEMAN ALINACAK

Kamu iş ilanları araştırması yapanlar için Vakıflar Genel Müdürlüğü, Önlisans mezunu personel alımı yapacağını ifade etti. Başvuruları başladığı ilana adaylar İŞKUR üzerinden 5 Nisan tarihine kadar başvuruda bulunabilecek. Adayların sadece KPSS sınavına girmiş olmasının yeterli olacağı aktarıldı.

DİĞER KAMU İLANLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Genel Hususlar ve Özel Şartlar

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmamak.

ÖSYM tarafından 2020 yılında ön lisans düzeyinde yapılan KPSS sınavına girmiş olmak.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak.)

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak.

İşe alınacak işçilerin deneme süresi iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akitleri bildirim süresine gerek olmaksızın tazminatsız feshedilecektir.

 ÖZEL ŞARTLAR:

Üniversitelerin iki yıllık eğitim veren Meslek Yüksekokullarının Elektrik Teknolojisi, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olmak,

Eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (ğ) bentlerinde yer aldığı şekilde durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ, TARİHİ VE SONUÇLARIN DUYURULMASI:

Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 05 Nisan 2021 tarihine kadar elektronik ortamda yapılacaktır.

Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen ve talep şartlarını taşıyan adaylar arasından en yüksek KPSS puanından başlanmak üzere açık iş sayısının 4 katı; öncelik hakkına sahip olarak başvuran adaylardan talep şartlarına uygun olanlar arasından, açık iş sayısının 4 katı adayın yer aldığı liste, sözlü sınav yeri ve tarihi Genel Müdürlüğümüzün internet adresinde (www.vgm.gov.tr) ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sınav sonucu ve kazanan adaya ilişkin istenilen belgeler aynı şekilde Genel Müdürlüğümüzün internet adresinde (www.vgm.gov.tr) duyurulacaktır. Kişinin adresine ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

Başvurudan işe alınmaya kadar adaylara yapılacak bilgilendirme, sonuçların duyurulması ve çağrılar Genel Müdürlüğümüzün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) ilan yoluyla yapılacaktır.

BAŞVURUDA BULUNMAK VE DETAYLARI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN