Ekonomi

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği yarın hesaplara yatırılacak!

Gelen bir son dakika haberine göre yüz binlerce kişinin beklediği ödeme haberi geldi. Buna göre kısa çalışma ve işsizlik ödeneği yarın hesaplara yatırılacak. IBAN bilgisi olmayan ya da hatalı olan vatandaşlar için ödemeler PTT üzerinden yapılacak. İşte Bakan Selçuk’un açıklaması ve detaylar..

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Bakan ödemelerin 5 Nisan tarihinde hesaplara yatırılacağını duyurdu.

IBAN BİLGİLERİ HATALI OLANLAR NE YAPACAK?

Kısa çalışma ve işsizlik ödeneğinden yararlanan vatandaşlar IBAN bilgilerinin eksik ya da hatalı olması durumunda ödemelerden nasıl yararlanacaklarını merak ediyor. Banka bilgisinde eksiklik ya da hata olan kişilerin ödemeleri PTT aracılığı ile gerçekleştirilecek.

MART AYI KISA ÇALIŞMA VE İŞSİZLİK ÖDENEĞİ

Mart ayı kısa çalışma ve işsizlik ödeneği 5 Nisan Pazartesi günü vatandaşların IBAN hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgisi olmayanlar PTT üzerinden ödemelerini sorunsuz olarak alabilecek.

5 NİSAN TARİHİNDE YATIRILACAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında, “Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Nisan 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir