Kültür-sanat

Acı haber! Türk Sanat Müziğinin usta ismi Zeki Çetin koronavirüse yenik düştü!

Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de can almaya devam ediyor. Türk Sanat müziğinin usta isimlerinden olan Zeki Çetin’de koronavirüse yenik düştü. Usta sanatçı bir süredir koronavirüs tedavisi görüyordu.

Geçtiğimiz günlerde Onur Akay Zeki Çetin’in koronavirüse yakalandığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuştu. Koronavirüse yakalanan Çetin’den acı haber geldi. Usta sanatçı yakalandığı koronavirüs salgını kapsamında yapılan tüm tedavilere rağmen kurtarılamadı.

ONUR AKAY DUYURMUŞTU

Onur Akay, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında usta sanatçının koronavirüse yakaladığını şu sözlerle duyurmuştu:

“Bülent Ersoy’un en yakın dostlarından 81 yaşındaki Türk sanat müziği sanatçısı Zeki Çetin koronavirüse yakalandı ve maalesef entübe edildi. Değerli sanatçımız için dualarınızı eksik etmeyin. Aynı zamanda Zeki Bey’in eşinin de koronavirüs testi pozitif çıktı ve tedavisine evde devam ediliyor. Zeki Çetin ve eşi geçtiğimiz Ekim ayında ise koronavirüse karşı tedbir amaçlı kanlarını ozonlatmıştı. Kendilerine acil şifalar diliyorum”

ZEKİ ÇETİN KİMDİR?

Zeki Çetin’in vefat üzerine internet üzerinden Zeki Çetin kimdir? araştırması yapılmaya başlandı. 1940 yılında dünyaya gelen Çetin, 1968 yılında Hasta Sonu Gazetesi’nin Altın Ses yarışmasını kazanarak sanat dünyasına ilk adımı attı. Çeşitli ünlü isimlerin ilk sahne çıkmasına vesile olan ünlü sanatçı koronavirüs sebebiyle hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir