Ekonomi

Uzman isim, altın fiyatlarının yükselebileceği dönemi açıkladı!

Yatırımcıların en çok tercih ettiği araçlardan biri olan altın fiyatları, koronavirüs salgının etkisiyle dalgalanmaya devam ediyor. Konuyla ilgili uzmanlar piyasaları değerlendirerek, özellikle yatırım yapmak isteyenler için altın fiyatlarına dair birtakım tahminlerini yayımlıyor.

Dünya genelinde aşı çalışmalarının başlamış olmasıyla birlikte, altın fiyatlarındaki agresif tavır, geçen yıla göre biraz daha azalmış olsa da fiyatlar hala belirsizliğini koruyor. Ancak uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre altın fiyatları yeniden zirveye oynayabilir.

BİR BAŞKA DURGUNLUK DAHA GELECEK

CPM Group Genel Müdürü Jeff Chiristian yaptığı açıklamasında, piyasalardaki son durumu yorumlayarak, altın fiyatlarının tarihin en yüksek seviyesine ulaşacağını, “Bir başka derin resesyon (Durgunluk) daha gelecek” şeklinde ifade etti.

Uzman isim, açıklamasının devamında altın fiyatlarındaki piyasaya ilişkin önemli öngörülerde bulunarak, şunları söyledi:

“Daha fazla resesyon yaşayacağız. Bir resesyonunun ne zaman vuracağını veya ne kadar büyük veya derin olacağını tahmin edemezsiniz. Ancak yüzde 100 kesinlikle gelecekte resesyon’lar olacağını tahmin edebilirsiniz. Bu sadece ekonominin doğasıdır. Bir sonraki resesyon vurduğunda, buna ne sebep olacak? muhtemelen borç piyasasında bir sorun ya da başka bir şey.. Ve insanları korkutan ve dünyayı durgunluğa sürükleyen bir şey olduğunda, insanlar altın alacak”

2023 VE 2025’E KADAR OLAN PİYASA ETKİLECEK

Christian açıklamasının devamında bir sonraki durgunluğun 2023’ten 2025’e kadar olan piyasayı etkileyebileceğini belirterek, altın fiyatlarının bu dönemlerde artabileceğini belirterek, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Borç ve açık harcamaları bir numaralı ekonomik sorun. İkincisi gerçek. Şu anda güçlü bir toparlanma içerisindeyiz. Çünkü gerçekten korkunç bir 2020 geçirdik. Bu yüzden güçlü rakamların açıklandığını görüyorsunuz. IMF 2021’de reel gsyih tahminlerini yeni artırdı. Bu bir toparlanma ve bizim 2021, 2022 beklentimiz, bir toparlanma yönünde. Ancak devam eden bazı açık problemlerimiz var”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir