Genel

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği kritik toplantı başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan tedbirleri saat kaçta açıklayacak?

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği Kabine Toplantısı, cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. Toplantıdan sonra herkesin merakla beklediği Ramazan tedbirlerinin açıklanması bekleniyor. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan tedbirleri saat kaçta açıklayacak?

Dün Bilim Kurulu Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Yapılan toplantı sonunda açıklama yapan Bakan Koca, koronavirüs tedbirlerine ilişkin önerilerin bugün Kabine Toplantısında sunulacağı ve toplantı sonunda da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapacağını duyurmuştu.

“TAM KAPANMA BEKLEMEYİN”

Aynı zamanda kabineden tam kapanma kararının çıkıp çıkmayacağı merak ediliyor. Uzmanların bir kısmı tam kapanma geleceği görüşünü savunurken, Fatih Altaylı, tam kapanmanın beklenmemesi gerektiğini ifade ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Tüm uzmanlar, ister iktidara yakın olsun ister iktidara uzak, ortaklaşa bir biçimde ‘Tam kapanma olacaksa 14 gün hiçbir işe yaramaz en az 1 ay olmalı’ diyorlar. Çünkü 14 günlük bir tam kapanma sadece ev işi bulaşmayı artırıp, açılma ile birlikte vaka sayısında patlama yaratmaktan başka bir işe yaramayacak düşüncesindeler. Bu nedenle tam kapanma falan beklemeyin. Böyle bir şey olmayacak”

YENİ TEDBİRLER KAÇTA AÇIKLANACAK?

Kabine bugün saat 15.30’da Erdoğan Başkanlığında toplandı. Toplantının saat 19.00 civarında sona ermesi ile birlikte Erdoğan’ın canlı yayında ulusa sesleniş konuşması yapması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir