Gündem

Vakalar düşmezse Ramazan Bayramı’nda tam kapanma! Tarih bile verildi!

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Kabine Toplantısı sonrasında yeni koronavirüs tedbirleri açıklanmıştı. Açıklanan tedbirler sonrasında eğer vakalar düşmezse, Ramazan Bayramı’nda tam kapanma olabileceği iddia edildi. Alınan kararlarla birlikte 2 hafta sonra vaka sayılarının yüzde 50 oranında düşmesi bekleniyor.

Türkiye koronavirüsle mücadelede yeni bir döneme girdi. Ramazan ayının ilk iki haftasında uygulanacak olan kısmi kapanma yasağı ile birlikte vaka sayılarında kayda değer bir gelişme bekleniyor.

SON TABLO ÇOK KÖTÜ

Alınan kararlar henüz tabloya yansımadı. Açıklanan son verilere göre son 24 saat içerisinde 61 bin 400 kişinin test sonucu pozitif çıkarken 297 vatandaşımız hayatını kaybetti. Vakaların önce pik yapıp, daha sonra düşüşe geçeceği ifade edildi.

Eğer alınan bu tedbirler vaka sayılarının düşürülmesine yardımcı olmazsa, bayramda tam kapanma gündemde olacak.

BAYRAMDA 10 GÜNLÜK YASAK OLABİLİR

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan yaptığı açıklamasında vaka sayılarında iyileşme olmaması durumunda berber, kuaför ve AVM gibi yerlerin kapanacağı ifade edilmişti. Bayramda 10 günlük yasak uygulanması durumunda 7 Mayıs Cuma akşamından 17 Mayıs sabah 05.00’e kadar yasak uygulanabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir