Eğitim

Öğrencilere Faydalı Olacak Yeni Uygulama

Bilsem Grup Tarama Sistemi Demo Uygulaması Yayınlandı.
Bilsem Grup Tarama Sistemi Uygulaması Öğrenciler İçin Çok Faydalı Olacak.

Öğretmenler, veliler ve öğrenciler için yapılan Google Play üzerinde kolayca sahip olabilecekleri Bilsem Grup Tarama Sistemi uygulamasının içeriği şu şekildedir:

Bilim merkezleri ve Sanat Merkezlerinde 1. Sınıf ve 2. sınıf grup tarama uygulaması bu yıl ilk defa tablet üzerinden elektronik bir şekilde yapılması için yapıldı. Bilsem Grup Tarama Sistemi Uygulaması içerisinde soruların cevaplanma şeklini açıklayan 3 adet animasyon ve 3 adet alıştırma bulunuyor. Her soruyu için belirli bir süre veren uygulamada o süre içerisinde cevaplanması gerekmektedir. Bilsem Grup Tarama Sistemi uygulamasında her soru için verilen belirli sürenin son 10 saniyesi sağ üst köşede gösterilerek bilgilendirme yapılmış olacak ve süre azalarak bitecek. Süre bitiminde soru cevaplanmamış ise sonraki soruya otomatik olarak geçecek olan bir uygulamadır.
 
Bilsem Grup Tarama Sistemi uygulamasında animasyonlar ve sorular grup tarama sorularının benzeri değildir ve kapsadığı konuları içermemektedir. Bilsem Grup Tarama Sistemi Uygulaması sadece grup tarama sistemini içerisinde ki ekran görüntüleri hakkında bilgilendirme ve cevaplama da pratiklik kazandırma amaçlı olarak yapılmıştır.
 
Bilsem Grup Tarama Sistemi uygulaması sınav ekranında deneme çözerek  öğrencinin kendini sisteme hazırlaması amacıyla yapılan BİLSEM Grup Tarama Sistemi Demo yazılımı  Google Play üzerinden https://play.google.com/store/apps/details?id=air.meb.bilsemdemo adresinden indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.