Gündem

Bakan Koca son dakika açıkladı! Bugün 20 milyonu geçti..

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından koronavirüs aşılarına ilişkin çok önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamasında bugün itibariyle 20 milyondan fazla doz aşı yapıldığını ifade etti.

Twitter hesabı üzerinden vatandaşları bilgilendirmeye devam eden Bakan Koca, 19 Nisan 2021 tarihi itibariyle 20 milyon dozdan fazla aşı uygulamasının yapıldığını ve aşı programının tüm güçlüklere rağmen devam edeceğini duyurdu.

Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı’nın aşı ile ilgili resmi web sayfasını da paylaşarak, şu açıklamayı yaptı:

“Bugün itibariyle 20 milyondan fazla doz aşı yaptık. Büyüklerimizi ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımızı öncelikle korumaya almaya çalıştık. Aşı programımız tüm güçlüklere rağmen kararlılıkla sürecek. http://covid19asi.saglik.gov.tr”

Bakanlıktan alınan son verilere göre ilk doz aşısını yaptıran vatandaşların sayısı 12 milyon 207 bin 83, ikinci doz aşısını yaptıran vatandaşların sayısı 7 milyon 793 bin 292 olarak açıklandı. Yapılan bu açıklamaya göre 20 milyon dozdan fazla aşı yapıldı.

Aşılama sayısı İstanbul’da 3 milyon 174 bin 795, Ankara’da 1 milyon 599 bin 758, İzmir’de ise 1 milyon 355 bin 78 doz yapıldığı açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir