Sağlık

Koronavirüse karşı günde 2 bardak tüketiliyor! Vücudun bağışıklığını güçlendiriyor!

Uzun zamandır hayatımızda olmaya devam eden koronavirüs salgınına ilişkin ilk günlerden biri zeytin yaprağının ne kadar faydalı olduğunun altı çiziliyordu. Koronavirüs tedavisinde etkinliği araştırılan zeytin yaprağı demlenerek hazırlanan ve vücudun savunma sistemini güçlendirerek bazı hücreleri aktive ettiği belirtilen zeytin yaprağı nasıl tüketilmelidir?

Zeytin yaprağına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu yapmış olduğu açıklamasında zeytin yaprağı çayının günde sabah 1, akşam 1 fincan şeklinde gün içerisinde 2 defa tüketilebileceğini söyledi. İşte detaylar..

VÜCUDU OLUMLU OLARAK ETKİLİYOR

Zeytin yaprağının koronavirüse karşı vücudu nasıl koruduğu konusunda önemli araştırma yapıldı. Yapılan araştırma sonucunda demleme zeytin yaprağı çayının vücudu savunma sistemleri konusunda olumlu yönde etkilediği ortaya konuldu.

Akkoyunlu, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Zeytin yaprağı çayının koronavirüsün hem tedavisi hem önlenmesinde koruyucu etkisi olacağı gördük. Sabah 1, akşam 1 fincan şeklinde günde 2 kez tüketilebilir” dedi.

KLİNİK BOYUTU ARAŞTIRILIYOR

Konu ile ilgili çalışma ekibinde olan Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu bir laboratuvar çalışmasıydı ve bu çalışmalar her zaman birebir kliniğe yansımaz. O nedenle şu anda da araştırmanın 2’nci ayağı olarak zeytin yaprağı çayını hastalara veriyoruz. Hastalık öncesinde hastalığa yakalanmayı azaltıp azaltmadığı araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı onayı ile birlikte şu anda araştırmanın klinik boyutu araştırılıyor”

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI NASIL TÜKETİLMESİ GEREKİYOR?

Durumun bu şekilde açıklanmasından sonra zeytin yaprağı çayı nasıl tüketilmeli? sorusu gündeme bomba gibi düştü. İşte zeytin yaprağı çayının tüketilmesi gerektiği uzman isim tarafından şu şekilde aktarıldı:

“1 fincan kaynar suya 1 tatlı kaşığı kadar öğütülmüş zeytin yaprağını atıyorsunuz. 10 dakika demlendikten sonra tüketiyorsunuz. Sabah 1, akşam 1 fincan şeklinde günde 2 kez tüketilebilir. İnsanlar her gün sıcak içecek tüketiyor. Akşamları siyah çay tüketiliyor. Bunun yerine özellikle şu dönemde zeytin yaprağı çayını tüketebilirsiniz. Bunun yanında kekik çayı da aynı şekilde demlenerek tercih edilebilir”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir