Ekonomi

Doğal gaz ve elektrik faturalarına tam kapanma ayarı! Faturalarla ilgili yeni karar!

Tam kapanma sürecinin başlamasına az bir süre kala milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama daha yapıldı. Yapılan açıklamaya göre tam kapanma süreci içerisinde doğal gaz faturalarının nasıl ödeneceği merak konusu olurken, açıklamada tam kapanma sürecinde bir kesinti olmayacağı duyuruldu.

Bu akşam saat 19.00 itibariyle başlayacak olan tam kapanma sürecinde faturalarla ilgili son durumu bekleyenler için açıklama yapıldı. Alınan karara göre elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihi ertelendi.

KESİNTİ YAPILMAYACAK

Borç sebebiyle elektrik ve doğal gaz faturalarının son ödeme tarihlerinde değişikliğe gidildi. Ramazan Bayramı sonrasında işlemlerin yapılacağı belirtildi.

Konut ve ticarethanelerin aylık 2 bin TL’yi aşan ve ödenmeyen faturaları sebebi ile tam kapanma sürecinde kesinti yapılmayacağı ifade edildi. Tam kapanma döneminde ödeme olanağı olmayan müşteriler ve genelge kapsamında kapalı olan iş yerleri için borç sebebiyle kesme işlemi yapılmayacak.

MUAF OLANLAR HAKKINDA AÇIKLAMA

Yayımlanan genelgede sokağa çıkma kısıtlamasından muaf yerler ve kişiler listesinde olan çalışanlar için şu açıklama yapıldı:

“Doğalgaz, elektrik, petrol sektöründe stratejik olarak faaliyet gösteren büyük tesis ve işletmeler (rafineri ve petrokimya tesisleri ile termik ve doğalgaz çevrim santralleri gibi) ile bu yerlerde çalışanlar,

Elektrik, su, doğalgaz, telekomünikasyon vb. kesintiye uğramaması gereken iletim ve altyapı sistemlerinin sürdürülmesi ve arızalarının giderilmesinde görevli olanlar ile servis hizmeti vermek üzere görevde olduklarını belgelemek şartı ile teknik servis çalışanları sokağa çıkma yasağından muaf olacak”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir