Ekonomi

Doğal gaz fiyatları ile ilgili milyonlarca kişiyi ilgilendiren karar!

Doğal gaz ile ilgili aboneleri yakından ilgilendiren önemli bir karar açıklandı. Yapılan açıklamaya göre doğal gaz fiyatları zamlandı. Mayıs ayından itibaren konut, ticarethane, sanayi ve elektrik santrallerine yüzde 1 oranında zam geldi. İşte detaylar..

Konuyla ilgili veriler boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) resmi web sayfası üzerinden yayımlandı. Yayımlanan verilere göre Mayıs ayına ilişkin güncel tarife tablosu yayımlandı. buna göre Mayıs ayında doğal gaz fiyatlarına zam geleceği görüldü.

Yapılan açıklamaya göre BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uygulamış olduğu satış fiyatı Nisan ayındaki satış fiyatına göre yüzde 1 oranında artış gösterdi.

Tarifeye göre yüzde 1 artışla 1000  metreküp doğal gaz için 1315 lira 500 kuruş, sanayi abonelerine uyguladığı fiyat  ise 1471 lira 414 kuruş olarak belirlendi.

Elektrik üretim amacıyla santrallerinin tarifesinde ise 1000 metreküp doğal gaz için uygulanan fiyat yüzde 12 oranında artarak 1.631 TL 667 kuruş olarak ifade edildi.

Doğal gaz fiyatları her ay için ayrı olarak hesaplanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir