Gündem

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor! Bakan Koca açıklama yapacak!

Türkiye Perşembe gününden beri tam kapanma uygulamasına giriş yaptı. Koronavirüs Bilim kurulu tam kapanma gündemini değerlendirme için bugün toplanacak. Video konferans yöntemi ile yapılacak olan toplantı sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak.

Bugün saat 16.30’da Bakan Koca başkanlığında Bilim Kurulu toplantısı yapılacak. Toplantı sonrasında saat 18.00’de YouTube kanalı üzerinden canlı olarak açıklama yapılacağı ifade edildi.

SON DURUMA GÖRE KONUŞULACAK

Toplantının gündemini öncelikli olarak mutasyon, aşı takvimi ve aşı tedariği oluşturacak. Bununla birlikte alınan tedbirlerin vakalara nasıl yansıdığı da değerlendirecek. Son duruma göre tedbirlerin azaltılması ya da artırılması önerisi konuşulacak.

4 MAYIS KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Türkiye’de sadece son 24 saat içerisinde 241 bin 747 kişiye test yapıldı. Yapılan test sonucunda 28 bin 997 kişinin test sonucu pozitif çıktı. 336 vatandaşımız salgın sebebi ile hayatını kaybederken, hasta sayısı 2 bin 483 olarak tablodaki yerin aldı.

 

Bir Yorum

  1. Tam kapama destekleyen sorarım Allahaşkına neyin kapanması nüfusun 0/080 işi yerlerinin 0/090 faal yasak kimlere tatilciler mutlu toplu halde eğlenceler simitçiye seyyar satıcıya pazarcıya yasak pandemiden destek paradını çıkmış ama alamazsın sebeb kapsam dışı bu ne demek anlamadım ya verilir yada verilmez insanların duygusuyla oynamak bu olsa gerek dün gece e devletten bakıyorum sosyal yardım 1100 tl hakkınız fakat altında kapsam dışı o halde şunu düşünüyorum devlet veriyor kaymakamlıkta tanudığın varsa alırsın yoksa kapsam dışı oluyorsun peki o para nereye orası muamma devletten çıkıyor belkide devlet bana verildiğini biliyor ama malessef yani parada yasaklar gibi karışık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir