Bilim, Teknoloji

WhatsApp kullanıcıları dikkat! Hesaplar o tarihte silinecek!

Yeni yılın başından itibaren, kullanıcıları ile bir türlü ortak noktada buluşamayan WhatsApp bayağı kan kaybetmişti. Yaşanan gizlilik sözleşmesi kararını kabul etmeyen milyonlarca kullanıcı WhatsApp kullanmayı bırakmış, çeşitli alternatif uygulamalara yönelmişti. Bunun üzerine WhatsApp karırını ertelemişti. Ancak yeni tarih yaklaşıyor.

WhatsApp yeni gizlilik sözleşmesini 8 Şubat tarihinde uygulamaya koyacağını duyurmuştu. Bunun üzerine çok sayıda kullanıcı çeşitli alternatif uygulamalara yönelmiş, bu süreç içerisinde WhatsApp çok sayıda kullanıcısını kaybetmişti.

Şirket hisselerinde değer kaybetmeye başlamasından sonra gizlilik sözleşmesi tarihini ileri bir tarih olarak yeniden duyurmuştu. Bu sürece göre 15 Mayıs tarihine kadar gizlilik sözleşmesini onaylamayan kullanıcıların hesapları bir süre pasif kalacak. Daha sonra kullanıcılar yazışmalarını yedekleyebilecek.

120 gün sonra ise sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesapları silinecek. Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre sözleşmeyi kabul edenlerin mesajlarının gizliliği korunmaya devam edecek. Ancak uygulama kullanıcılarının kişisel verilerine erişim sağlayabilecek. Veriler, WhatsApp’ın sahibi Facebook’a da aktarılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir