Gündem

Bakan Çavuşoğlu’ndan son dakika açıklaması! “Turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız”

Pandeminin kontrol altına alınabilmesi adına tüm dünya ülkelerinde olduğu ülkemizde de aşılama çalışmaları devam ediyor. Gelen bir son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından flaş bir açıklama yapıldı.

Bakan Çavuşoğlu Alman mevkidaşı ile yapmış olduğu görüşme sonrasında açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamasında turistlerin görebileceği herkesin Mayıs ayı sonuna kadar aşılanabileceğini belirten Çavuşoğlu, vize serbestisinin de bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

BU SENE 40 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ile Berlin’de ortak basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantı sonrasında ikili ticaretin hızlı bir şekilde arttığını ifade eden Çavuşoğlu, “İkili ticaretimiz hızlı şekilde artıyor. Bu sene 40 milyar doların üzerine çıkabileceğini görebiliyoruz” ifadesini kullandı.

“HALKIMIZIN YÜZDE 26’SINDAN FAZLASI AŞILANDI”

Bakan Çavuşoğlu açıklamasının devamında aşılama sürecine hız verildiğinin altını çizerek, “Halkımızın yüzde 26’sından fazlası aşılandı” dedi.

Bir Yorum

  1. Bir belediyede vatandaşla yapılan toplantıda vatandaş demişki sokak köpekleri çok insanlara saldırıyor bir önlem alınması gerekiyor bu soruya istinaden veteriner müdürü cevap veriyor biz sokak köpeklerini kısırlaştırıyoruz demiş adam da müdüre demişki biz köpekler bizi şey yapıyo demedik ısırıyorlar dedik bakanın da açıklaması enteresan sizdemi kısırlaştıracaksınız..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir