Genel

Günlük kirası 35 bin TL olduğu iddia edilen lüks tekne için Diyanet’ten açıklama geldi!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından günlük kirası 35 bin TL olduğu iddia edilen lüks tekne için açıklama geldi. Diyanet TV’de yayınlanan “İftarı Beklerken” isimli program ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Diyanet’in açıklamaları haberimizde..

“HERHANGİ BİR ÖDEME YAPILMAMIŞTIR”

Sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanlığı’nın günlük 35 bin TL’ye lüks tekne kiraladığına dair yayılan haberlere yönelik açıklama geldi. Diyanet İşleri Başkanlığı yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Diyanet TV’de canlı olarak yayınlanan ‘İftarı Beklerken’ adlı programla ilgili medyada çıkan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte kamuoyunu da yanlış yönlendirmektedir. ‘İftarı Beklerken’ adlı programımızın yayınlandığı mekan, hayırsever bir vatandaşımızın sağladığı imkânla hazırlanmış olup Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıf Medya A.Ş tarafından söz konusu yere herhangi bir ödeme de yapılmamıştır”

GÜNLÜK KİRASI 35 BİN TL OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

Gün içerisinde sosyal medyada çıkan haberlere göre Diyanet TV’nin Ramazan yayınları için bir ay boyunca günlük kirası 35 bin TL’ye denk gelen gezinti teknesi kiraladığı büyük tepki toplamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir