Gündem

Koronavirüste kötü haber duyuruldu! 6 ay içerisinde..

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün canların kaybına yol açan koronavirüs salgınına ilişkin kötü haber geldi. Amerika Birleşik Devletleri merkezli ilaç firması olan Moderna’nın CEO’su Stephane Banzel koronavirüs salgınının kısa sür içerisinde sona ermeyeceğini ve gelecek ay içerisinde virüsün yeni varyantlarının ortaya çıkmasının beklendiğini duyurdu.

Yılın ilk çeyreğinde basın toplantısı düzenlenen Banzel, yaptığı açıklamasında gelecek 6 ay içerisinde virüsün daha fazla çeşidinin ortaya çıkabileceğini söyledi. Konuyla ilgili Banzel, açıklamasında, “Dünya çapında virüsün yeni çeşitleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Gelecek 6 ay içinde, Güney Yarım Küre sonbahar ve kışa girerken, daha fazla Kovid-19 çeşidinin ortaya çıkabileceğine inanıyoruz” dedi.

KORONAVİRÜSÜN KISA SÜREDE SONA ERECEĞİNE İNANMIYORLAR

Moderna’nın CEO’su, açıklamasında koronavirüsün kısa süre içerisinde sona ereceğine inanmadıklarını vurguladı. Salgına karşı takviye aşılara ihtiyaç olabileceklerini vurgulayarak, önümüzdeki yıl içerisinde de hükümet ile görüşme yaptıklarını belirtti.

Alman aşısı olan BioNTech ve Pfizer tarafından hafta başında yaptığı açıklamasında 2021 yılının sonuna kadar 26 milyar dolarlık satış öngördüklerini ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir