Gündem

AKP’den tepki çeken yeni bir çizgi film daha! Çılgın hırsız evden çıkmayın diyor

AK Parti yönetimi anlatmak istediklerini son günlerde çizgi filmlerle anlatmaya başladı ama yayınladıkları çizgi filmler nedense kendi parti tabanı başta olmak başta olmak üzere tepkilere neden oluyor. CHP’yi ”Yalan Üretim Merkezi” diye göstermeye çalışan AKP iki gün sonra okların kendisine çevrildiğini görünce onca para ve emek harcadıkları kısa filmi apor topar yayından kaldırmak zorunda kalıyor. Vatandaş ne oluyor sorusunu daha sormadan bir ikinci çizgi filmide Sağlık Bakanlığı’ndan geldi.

Sağlık Bakanlığı bugün kendi sosyal medya hesabı üzerinden Covid tedbirleri ile ilgili yeni bir çizgi film yayınladı. Yayınlanan çizgi filmde sosyal mesafe ve evde kalmanın önemine dikkat çekilmek istensede, asıl dikkat çeken olay, videoda Çılgın Hırsız filminin kahramanları Gru ve Minyonlar’ın kullanılmasıydı.

 

Yayınlanan çizgi filmde, hırsızlıkları ile ün yapmış çizgi kahramanların kullanılmasına tepki gösterenler arasında, bundan 6 yıl önce Sağlık Bakanlığı’nın sosyal medya yöneticileri arasında Umut Demirsoy var. Demirsoy, bakanlığın yayınladığı bu filmi paylaşarak şu mesajı yayınladı;

”Bundan 6 yıl önce Sağlık Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarını ben yönetiyordum. Bu twiti ben atmış olsaydım değnekle kovalarlardı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir