Gündem

Son dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kademeli normalleşme açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre Ramazan Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan normalleşme açıklaması geldi. Erdoğan yaptığı açıklamasında bayramdan sonra kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarının atılacağını duyurdu. İşte detaylar ve Erdoğan’ın açıklamaları..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ramazan Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda, salgın nedeni ile buruk bir bayram geçirdiğini belirten Erdoğan, güzel günlerin bizi beklediğini duyurarak, kontrollü normalleşme adımlarının atılacağını duyurdu.

“KONTROLLÜ BİR ŞEKİLDE NORMALLEŞME ADIMLARINI ATIYORUZ”

Konuyla ilgili Erdoğan yaptığı açıklamasında, “Geçtiğimiz ramazan bayramında bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk ancak daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgının olumsuzluklarından kaçınılmaz olarak biz de etkilendik” ifadelerini kullanarak, “Ramazan ayını da büyük ölçüde sınırlaramaların gölgesinde geçirdik. Salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz” dedi.

“MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

“Yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” diyen Cumhurbaşkanı, açıklamasında şunları söyledi:

“Sağlık sistemimizi güçlü tutmanın yanında aşı başta olmak üzere salgın tehdidine karşı gereken her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz”

 “HER ADIMI ATIYOR HER DESTEĞİ VERİYORUZ”

Pandemi döneminde verilen desteklere de değinen Cumhurbaşkanı sözlerine “Salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime sıkıntıya düşen her vatandaşımıza destek paketleriyle elimizi uzatıyoruz, üretimi istihdamı büyümeyi kalkınmayı destekleyecek her adımı atıyor her desteği veriyoruz. Buna rağmen sıkıntıya düşen geliri azalan işi bozulan vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. inşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz” şeklinde devam etti.

“MEVCUT SIKINTILARI ÇÖZECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yayımladığı mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’yi yirmi yıl öncesinin siyasette ekonomide ve toplumsal yapıda kırılgan ülkesinden bugünkü bölgesinde ve dünyada söz sahibi ülkesi haline nasıl getirdiysek mevcut sıkıntıları da aynı şekilde çözeceğiz. Salgın sonrasında yeniden şekillenecek küresel siyasi ve ekonomik sistemde ülkemizin hak ettiği yeri almasını sağlamakta kararlıyız bunun için gece gündüz çalışıyoruz.

Bölgemizde yaşanan hemen her hadisenin gerisinde Türkiye’yi kazanımlarından mahrum bırakma hedeflerinden uzaklaştırma niyeti olduğu inkar edilemez bir gerçektir. Ülkemize karşı artık saklamaya bile gerek görmedikleri kinlerini kusanları ve onların senaryolarına gönüllü figüranlık yapanları milletimizin irfanına havale ediyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir