Bilim, Teknoloji

WhatsApp gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlere 15 Mayıs’tan sonra bu kısıtlamaları uygulayacak!

Dünyanın en sık kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, son dönemlerde gizlilik sözleşmesi ile kullanıcılarının canını sıkmaya devam ediyor. Yılbaşında çıkardığı gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen milyonlarca WhatsApp kullanıcısı uygulamayı kullanmayı bırakmış, farklı uygulamalara yönelmişti.

Son olarak gizlilik sözleşmesinin süresini 15 Mayıs tarihine kadar uzattığını ifade eden WhatsApp’ın verdiği sürenin dolmasına sadece 2 gün kaldı. Bunun üzerine uygulama tarafından kısıtlamalara yönelik güncellenmiş bir liste geldi. İşte 15 Mayıs’a kadar sözleşmeyi kabul etmeyenleri bekleyen kısıtlamalar..

KISITLAMALAR ARTMAYA BAŞLAYACAK

WhatsApp tarafından yapılan son açıklamaya göre herhangi bir hesap silinmeyecek ya da kapatılmayacak. Ancak sözleşmeyi kabul etmeyenler için yaptırımlar her geçen süre de biraz ağırlaşacak. Kullanıcılara ilk olarak bildirimlerle sözleşmeyi kabul etmesi konusunda hatırlatmalar yapılacak.

Daha sonra kişiler ilk olarak sohbetlere ve daha sonra kişi listesine olan erişimini kaybedecek. Bu süreçte telefon aramaları ya da görüntülü konuşmalarla iletişim devam edecek.

Bu kısıtlamaya rağmen sözleşmeyi kabul etmeyenler bir sonraki durumda sadece mesajları okuyabilecek, bildirimlere bakabilecek. Daha sonra kullanıcılar hiçbir şekilde bildirim ya da mesaj alamayacak. Dolayısıyla uygulama tamamen kullanılmaz bir hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir