Genel

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Ben aşılandım” videosuna tepkiler çığ gibi büyüdü!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’yi dünyaya tanıtmak amacı ile “GoTurkey” isimli bir video paylaştı. Yapılan paylaşımlarda, turizm çalışanlarının yüzlerinde sarı ve üzerinde “Ben aşılandım” yazılı maskelerin olduğu görüldü. Bu videoya tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine video yayından kaldırıldı.

Bakanlığın yayınladığı videoya tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,açıklamasında, ” “Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda” ifadelerini kullandı.

2 SAAT SONRA SİLİNDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Go Türkiye” isimli videosunu yabancı turistler için hazırladıktan sonra sosyal medya üzerinden yayınladı. Ancak videoya tepkilerin gelmesi üzerine 2 saat sonra silindi.

MASKELER DİKKAT ÇEKTİ

Yayınlanan videoda turizm çalışanlarının yüzünde” Keyfini çıkarın, aşılandım” yazılı maskelerin olması tepkilere neden oldu. Video için yapılan paylaşımda ise, “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz” ifadesi kullanıldı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: BAYRAMI DA MİLLETİMİZE ZEHİR ETMEYİ BAŞARDINIZ

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı etiketleyerek, “Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu” ifadelerini kullandı.

MERAL AKŞENER: UTANMADAN BUNU YAPTINIZ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise yaptığı paylaşımında, “Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun” ifadesini kullandı.

ALİ BABACAN: TWEET SİLDİLER AMA VİDEO HER YER DOLAŞIMDA

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yaptığı paylaşımında ise, “Kendi vatandaşını bu kadar değersiz gören bir iktidarı hak etmiyoruz.

Bu milleti aşısız bıraktılar. Turizm sektörü de dahil tüm ülkeyi batırdılar. Algı yönetimi için yine tweet sildiler ama video her yerde dolaşımda. Vatandaşını aşağılayarak, kandırarak ülke yönetilmez” dedi.

 

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir