Gündem

Son dakika Bakan Koca açıkladı! Yeni harita yayımlandı!

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteren koronavirüs haritasını yayımlandı. Yayımlanan yeni haritada, Türkiye’nin salgın karşısındaki son 1 haftalık durumu da belli olmuş oldu.

Az önce Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabı üzerinden illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteren haritanın yeni halini yayımladı.

DÜŞÜŞ HIZI AZALDI

Bakan Koca, harita paylaşımına ilişkin yapmış olduğu açıklamasında, düşüş hızının azaldığını ancak vaka sayılarındaki düşüş eğiliminin devam ettiğini duyurdu.

Harita ile değerlendirmesini paylaşan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

“İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Düşüş hızı azalsa da vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor”

VAKA SAYILARI EN ÇOK AZALAN İLLER

Son 1 hafta içerisinde vaka sayılarının en çok azaldığı illeri sıralayan Bakan Koca, “Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Zonguldak. Bu güzel seyri kalıcı hale getirmek elimizde. Başardık yine başarabiliriz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir