Gündem

Meral Akşener’in provokasyonculara verdiği cevap günün gündemi oldu!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bugün gittiği Rize’de bir gurubun provokasyonu ile karşılaştı… Provokasyonculardan birinin ‘’PKK ile iş birliği tutanlarla iş birliği tutuyorsunuz’’ sözlerine sert tepki gösteren Akşener; zamanında PKK’nın başı Abdullah Öcalan’ın mektubunun okunması, yine PKK’nın elebaşlarından Osman Öcalan’ın devlet televizyonuna çıkarılmasını hatırlatarak  ‘’Allah’tan utanın… Öcalan’ın mektubunu ben mi okudum? Osman Öcalan’ı ben mi TRT’ye çıkardım. Megri megriyi ben mi söyledim.. Hadi oradan…’’ diye cevap verdi.

Akşener’e yapılan bu provokasyonu tüm muhalafet partileri kınadı. Kınayanlar arasında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ da vardı. Karamollaoğlu kendi hesabı üzerinden ‘’Siyasetçi her yerde halkla buluşma ve fikrini ilan etme hakkına sahiptir. Sayın Meral Akşener’e, Rize İkizdere ziyaretinde yapılan saldırı siyaset kurumuna yapılmıştır. Misafirperverliğe yakışmayan bu çirkin davranışı kınıyor, Meral Hanım’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz’’ dedi.

Meral Akşener’e Rize’de yapılan provokasyonun, dışarıdan özel olarak getirilen kişilerce yapıldığı ortaya çıktı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize ziyareti sırasındaki bir grubun organize tepkisine ilişkin, “Ne İkizdere’de ne Çayeli’nde herhangi bir davranışla karşılaştık. İki ilçedeki bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar da çok üzüldüler bu görüntüden. Ne Çayeli’ne ne İkizdere’ye yakıştı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir