Ekonomi

Ödemeler bugün başladı! 28 Mayıs’a kadar tamamlanacak!

Gelen bir son dakika haberine göre nakdi destek ödemeleri ile ilgili Bakan Yanık tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Ortalama 2,5 milyondan fazla vatandaşın yararlanmış olduğu para desteği ödemesi bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlandı.

Mayıs ayına ilişkin destek ödemelerinin 277 milyon TL olduğu açıklandı. Bu destek ödemelerinden aynı zamanda kronik hastalığı olan vatandaşlar da yararlanabiliyor. Gelen son bilgiye göre vatandaşlara yapılan bu ödemeler 28 Mayıs tarihine kadar tamamlanacak.

277 MİLYON TL ÖDEME YAPILACAK

Yüz binlerce kişiyi yakından ilgilendiren önemli açıklama yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamasında üç nakdi sosyal destek programı ile yaklaşık olarak 2,7 milyon ihtiyaç sahibine 277 milyon TL ödeme yapılacağı duyurdu.

2 AYLIK PERİYOTLARLA DÜZENLİ ÖDEME YAPILACAK

Bakan Yanık, açıklamasında yapılan sosyal yardım ödemelerine dair bilgi de verdi. Çoklu doğun sonucunda dünyaya gelen çocuklar, ilk ve ortaöğretim çağında olan çocuklar ve 0-6 yaş arasında olan çocuklar ile geve kadınların gebelikleri ve lohusalık döneminde ihtiyaç sahibi ailelere 2 aylık periyotlarla düzenli yardım yapılacak.

Bakan Yanık, açıklamasında, kronik hastalığı olanlara da nakdi yardımda bulunduklarını ifade ederek, “2.030 ihtiyaç sahibine 3,3 milyon TL destekte bulunacağız” dedi.

Ödemeler 24 – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir