Gündem

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Yavuz sevindiren haberi verdi! Tarihi duyurdu!

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Yaz aylarında yoğun aşılama ile ekim ayında salgının kontrol altına alınacağı ve toplumsal bağışıklık ile maskelere de veda edileceğini duyurdu.

Salgınla mücadelede en önemli silah olarak adlandırılan koronavirüs aşıları için yeni yapılan anlaşmalar sonrasında herkesin umudu arttırdı. Konu ile ilgili de umut verici haberler gelmeye deva ediyor.

Konu ile ilgili Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz tarafından çok önemli bir açıklama geldi. Yavuz, açıklamasında yaz aylarında yapılacak yoğun aşılama ile Ekim ayında salgının kontrol altına alınabileceğini söyledi. Bu kapsamda toplumun yüzde 70’inin aşılanması ile artık maskenin zorunlu olmayacağını açıkladı.

AŞILAMA SAYISI ARTIYOR

Gelen aşılarla birlikte, aşılama çalışmaları hız kazanmaya başladı. 28 Mayıs Cuma Bağlık Baakanlığı tarafından alınan son bilgiye göre toplam 28 milyon 539 bin 245, 1. doz aşı uygulaması yapılırken, 12 milyon 202 bin 948 kişiye 2. doz aşı uygulandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre son 24 saat içerisinde 219 bin 465 kişiye koronavirüs testi yapıldı. 8 bin 426 kişinin test sonucu pozitif çıktı. 183 kişi salgın sebebi ile hayatını kaybederken, 673 kişi hasta olarak açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir