İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

SGK 50 memur alımı devam ediyor! Başvurular E-Devlet üzerinden!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesine 50 memur alımı yapılacağı duyurulmuştu. Memur alımına ilişkin başvurular E-Devlet üzerinden alınmaya devam ediliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu memur alımı için detaylar şu şekilde..

24 Mayıs tarihinde SGK memur alımına başlamıştı. 4 Haziran tarihinde başvuruların sona ereceği memur alımı için başvuruların belirtilen tarihler üzerinden E-Devlet’ten alınacağı aktarıldı. Ancak başvuruda bulunmak isteyenlerin hem genel hem de özel şartları taşıması gerekiyor. İşte SGK 50 memur alım için detaylar..

Konuyla ilgili yayımlanan personel alımı için, “Kurumumuz taşra teşkilatı kadrolarında çalıştırılmak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında giriş sınavı ile 50 adet sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alımı yapılacaktır” ifadesi kullanılmış, adayların KPSS 2019 ya da 2020 KPSS’ye girmiş olmaları gerektiği ifade edildi.

SGK MEMUR ALIM ŞARTLARI

SGK memur alım şartları ise şu şekilde ifade edildi:

Sosyal güvenlik denetmen yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

Tablo-1’de belirtilen KPSS puan türünde belirlenen taban puan ve üzeri puan almış olmak.

Süresi içinde başvuru yapmış olmak

YAYIMLANAN İLANIN DETAYLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir