Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan karnelerle ilgili yeni açıklama! 18 Haziran’da..

Milyonlarca öğrenci, bu hafta yapılan açıklama ile birlikte, okullarına kavuştu. Bu yı eğitim öğretim yılının sona ermesine kısa bir süre kala, öğrenciler karnelerini nasıl alacaklarını merak ederken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karnelerle ilgili açıklama geldi.

MEB tarafından yapılan açıklamada 18 Haziran tarihinde karnelerin dijital ortamda verileceği ve isteyen velilere karnelerin basılı olarak verileceği duyuruldu. Detaylar haberimizde..

DEVAMSIZLIK YAPANLARA NE OLACAK?

Sadece 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak şartı ile E-Okul üzerine işlenen öğrenci devamsızlık bilgileri dikkate alınmayacak. Ders yılı sonunda yapılan şube öğretmenler kurulu toplantıları ve sınıf geçme işleri bu yıl görüşülmeyecek.

YAZ OKULU İMKANI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında okullardaki yeni eğitim öğretim yılının Eylül ayında açılmasını hedeflediklerini ifade etmişti. Çocukların, ilkokul akranları ile aralarındaki bağlantıyı sağlamak adına sadece bu yılla sınırlı olmak üzere okul öncesi sınıflar için yaz okulu açılabilecek.

Daha önce okul öncesi eğitim almamış çocuklar da yaz okuluna kayıt olabilecek. Velilerin tam gün çocuk talepleri ise açılacak kulüpler sayesinde karşılanabilecek. Yaz okulu ve çocuk kulüpleri karneler verildikten sonraki hafta başlayacak.

18 HAZİRAN’DA KARNELER VERİLECEK

2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi karneleri 18 Haziran 2021 tarihinde elektronik ortamda öğrencilerin erişimine açılacak. Velilerin talep etmesi durumunda karneler velilere basılı olarak verilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir