Eğitim

LGS 81 ilde düzenlenecek! Bakanlık kısıtlamadan muaf olacakları açıkladı!

Bugün tüm Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8. sınıf öğrencileri için Liselere Geçiş sınavı düzenlenecek. Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığı yayımladığı genelge içerisinde sınav kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak kişileri de ayrıca ifade etti.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün sınava girecek öğrencilere başarılar temennisinde bulunurken, velilere de önemli bir çağrısı vardı.

binlerce öğrenci bugün saat 09.30’da başlayacak olan LGS’de ter dökecek. sınavın ilk oturumu saat 09.30’da başlayacak olup, ikinci oturumu saat 11.30’da başlayacak. Bu yıl öğrenciler sınavlara kendi okullarında girecek.

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS’ye girecek olan öğrenciler, LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna cevap arıyor. Sınav sonuçları 30 Haziran 2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlanacak.

ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya üzerinden, “Sevgili genç kardeşim, birazdan yapılacak olan LGS’de sizlere başarılar dilerim. İnşallah başaracaksınız ve başarılarınızla ülkemizin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Allah zihin açıklığı versin” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, velilere ise şu çağrıda bulundu:

“Değerli velilerimiz, evlatlarımızın gireceği sınavda sonuç ne olursa olsun onlara destek olmayı sürdürelim. Sınavın hepimiz için hayırlı olmasını dilerim”

KISITLAMADAN MUAF OLANLAR

Bugün düzenlenecek olan LGS kapsamında sınava girecek olan öğrenciler için nüfus müdürlükleri saat 07.00 ve 10.00 arasında açık olacak.

Öğrenciler ve beraberindeki refakatçi ile hasta yakınları 07.00 – 15.00 arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olabilecek.

Kırtasiyeler ise saat 07.00 ve 15.00 arasında açık olacak. Belirtilen bu yerlerde çalışanlar ifade edilen saat dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacaklar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir