Ekonomi

Altın fiyatları düşüyor! Altına yatırım yapmak için doğru zaman mı? Altına ne zaman yatırım yapılır?

Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar altın fiyatları ne zaman düşecek? sorusuna cevap ararken piyasalardan gelen son rakamlara göre altın fiyatlarının düştüğü görüldü. Altın fiyatlarının düşmesi ile birlikte, altına yatırım yapmak için doğru zaman mı? Altına ne zaman yatırım yapılır? soruları hızla araştırılmaya başlandı.

Yatırım amacıyla en çok tercih edilen araçların başında altın geliyor. Son dönemlerde yükselerek, yatırımcısına büyük kazançlar sağlayan altın haftanın son işlem gününde düşmeye başladı.

HANGİ ALTINA YATIRIM YAPILMALI?

2021 yılı en karlı altın yatırım aracı gram altın olarak görülüyor. Gram altın fiyatı, alınmış olduğu değerden satılabiliyorken, işçilik barındırmaması adına uzmanlar tarafından en çok önerilen yatırım aracı olarak görülüyor.

UZMANLAR UYARIYOR

Uzmanlar, altın fiyatlarına ilişkin yaptığı açıklamasında altın fiyatlarının suni bir şekilde zirve yapacağını ve sonrada düşeceğini belirtmişti. Bu süreçten sonra yükseliş gösteren altın için tam da yatırımlık dönem olduğunu söyleyen uzmanlar Temmuz ayının başında fiyatların daha da düşmesi ile birlikte yatırım yapılacağını belirtti.

SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

514,65

514,75

ALTIN/ONS ($) FİYATI

1.900,06

1.900,31

ÇEYREK ALTIN FİYATI

823,44

841,61

CUMHURİYET ALTINI FİYATI

3.293,75

3.356,16

YARIM ALTIN FİYATI

1.641,73

1.683,23

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir