Gündem

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile birlikte Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? araştırmaları hız kazanmaya başladı. Vaka sayılarının hızlı bir şekilde düşmesi ve aşılamanın hızlı bir şekilde artmasına rağmen kısıtlamaların bir süre daha devam edecek olması, akıllara Kurban Bayramı’nı getirdi. Geçtiğimiz yıl Ramazan ayında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması bu yılda uygulanmıştı. Ancak Kurban Bayramı’nda kısıtlama olmamış, vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik konusunda uyarılar yapılmıştı.

Vatandaşların geçtiğimiz yıl kurban kesmeleri için sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmış, ancak aile büyükleri ve klasik bayram ziyaretleri yapmaları kısıtlanmıştı. Bayrama kısa bir süre kala vatandaşlar bayramda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? sorusuna şimdiden cevap aramaya başladı.

KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR

Sokağa çıkma kısıtlamalarının Haziran ayından sonra yavaş yavaş esnetileceği ve bir süre sonra yasağın 00.00’da başlayacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının da vaka ve aşılama durumuna göre kaldırılacağını kesin gözüyle bakılıyor.

KURBAN BAYRAMI’NDA KISITLAMA OLACAK MI?

Aşılamanın bu süreç içerisinde artış göstermesi vaka ve vefat sayılarının düşmesi ile birlikte, Türkiye yavaş yavaş istediği açılmaya doğru ilerliyor. Kontrollü açılma süreci kapsamında Kurban bayramı sokağa çıkma yasağı uygulanması beklenmiyor.

Ancak uzmanlar, Kurban Bayramı’na kadar vaka ve vefat sayılarının artması halinde yasakların gelebileceği sinyalini de veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir