Eğitim

Bakan Ziya Selçuk’tan yüz yüze yeni dönem açıklaması geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katılmış olduğu bir televizyon programında çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde yapılan LGS sınavındaki benzer soru iddialarına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk’un yüz yüze yeni dönem açıklaması haberimizde..

Bakan Selçuk, LGS’ye ilişkin yaptığı değerlendirmelerinde “Tamamen dedikodu. Böyle bir şey olsa zaten ilk 1-2 saat içerisinde çıkarılırdı. Tamamen maksatlı” dedi.

KARNE, TEŞEKKÜR, TAKDİR VE ONUR BELGELERİ

Öğrencilerin merakla beklediği karne, teşekkür, takdir ve onur belgeleri ile ilgili de açıklama yapan Selçuk, “2020-2021 eğitim-öğretim yılı sonuna ilişkin karne, teşekkür, takdir, onur ile üstün başarı belgelerin basılı hali ve mezunlara yönelik düzenlenen diplomalar için ilgili okul müdürlüğüne başvurulacak” dedi.

ÖĞRENCİLER AŞILANACAK MI?

Eğitim kısmı ile ilgilendiklerini ancak sağlık kısmına karışmadıklarını ifade eden Bakan Selçuk, şunları söyledi:

“Eğitimsel kısmıyla biz ilgileniyoruz ama sağlık kısmına ben karışamam. Dünya ülkelerini de izliyoruz. Sağlık Bakanlığı’mızın da çalışmaları var. Çocuklarımızın sağlığı bakanlığımız tarafından dikkatle ele alınıyor. Çocuklarla ilgili riskin çok düşük olması bizi rahatlatıyor. O zaman “Neden okulu kapatıyorsunuz” diyorlar? Öğretmenlerimiz için bir risk oluşturuyor. Öğretmenlerimiz zarar göreceği için eleştirilebiliriz ama ben öyle bir riske giremem”

AMACIMIZ EYLÜL’DE OKULLARI AÇMAK

Yeni dönem ilgili de konuşan Bakan Selçuk, “Bizim yaza ve kışa göre tedbirlerimiz var. “Neden açıp kapatıyorsunuz” dediklerinde çok net olarak “Önce sağlık” diyoruz. Çocuklarımız için risk çok az. Amacımız eylülde okulları açmak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir